Körülhatárolt területeken, mikrokörnyezetünkben (pl. kertjeinkben) annak gondozásával elérhetjük, hogy az a kullancsok számára kevésbé vonzóvá váljon.
- Rendszeresen nyírjuk a füvet
- Aljnövényzetet, bokrokat rendszeresen metsszük le
- Az elhullott leveleket, avartakarót, lenyírt füvet gyakorta, rendszeresen gyűjtsük össze.
Ha a helyi rendelkezések nem tiltják a tűzgyújtást, az így keletkező zöldhulladékot égessük el.
Amennyiben ezt a tűzgyújtási tilalom, vagy egyéb más nem teszi lehetővé, a zöldhulladékunkat tegyük arra alkalmas hulladékzsákba, zárjuk le jól a zsákot és szállíttassuk el a hulladékszállítóval.
Ezzel kevésbé nedves mikroklímát fogunk tudni kialakítani, amely már nem lesz olyan vonzó a kiszáradásra érzékeny kullancsok számára.
Valamint a rendezett, gyérített aljnövényzet a táplálékkeresési hatékonyságukat is jelentősen rontani fogja és más, számukra kedvezőbb területeket fognak keresni maguknak. - A lakott területek zöldfelületeire (pl. városi parkok) jelentős mennyiségben a kutyák hurcolják be a kullancsokat. Ezért rendkívül fontos, hogy kutyánkat minden évszakban lássuk el kullancsok elleni védelemre is alkalmas készítményekkel (ezek lehetnek pl. impregnált nyakörvek, aeroszolok, spot-on-ok, stb.)
- Kertjeinkbe a leggondosabb, célzott kertrendezési tevékenységünk ellenére is bekerülhetnek kullancsok (pl. sünök, madarak által, egyéb vadon élő állatok által, vagy szomszédos területekről átkerülve).
Ezért szabadban töltött perceinkben tegyünk meg mindent a kullancscsípések elkerülése érdekében.
Az óvintézkedések mellett, mint zárt ruházat és alapos, folyamatos kullancsvizit, mi a SZUKU szúnyog- és kullancsriasztó termékcsaládot ajánljuk önnek!
A SZUKU termékek mennyiségi korlátozás és minimum megrendelési darabszám kikötése nélkül elérhetőek akár első kézből, közvetlenül a gyártótól megrendelve is.